Aktualności

Dlaczego warto uczyć się w „Haliku”…

 

1II Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Ostrołęce funkcjonuje 25 lat i prowadzi bezpłatne nauczanie. Założycielem i dyrektorem  jest mgr Adam Ochenkowski. Patronem jest Tony Halik - polski podróżnik, dziennikarz, pisarz, filmowiec, fotograf, autor programów telewizyjnych o tematyce podróżniczej. Mieliśmy zaszczyt gościć w szkole Toniego Halika, a jego żona Elżbieta Dzikowska do dziś jest z nami w stałym kontakcie. II SLO to pierwsza szkoła na terenie kraju, która przyjęła za patrona Toniego. Liczne wycieczki krajoznawcze, obozy, rajdy wojskowe na stałe wpisały się w historię szkoły noszącej imię tak wielkiego podróżnika. W tym roku z okazji 25-lecia szkoły została wydana Monografia Szkoły.

Szkoła jest m.in. organizatorem Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie pod patronatem Dziekana Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko– Mazurskiego w Olsztynie oraz Dziekana Wydziału Prawa Uniwersytetu w Białymstoku. Laureaci i finaliści otrzymują preferencje przyjęcia na studia poza postępowaniem kwalifikacyjnych na 10 uczelni (www.olimpiadaprawa.pl). Wyjątkową okazją do zdobywania wiedzy i realizowania własnych zainteresowań są klasy mundurowe, które działają w II SLO już 10 lat. Zajęcia organizowane są w ramach innowacji pedagogicznej wojskowej, policyjnej: edukacja wojskowa, edukacja policyjna, taktyki i techniki interwencji, strzelanie, musztra, turnieje i zawody sportowo-obronne. Nauka w klasach mundurowych umożliwia młodzieży w przyszłości podjąć pracę w tzw. służbach mundurowych, zapoznaje się z charakterem i specyfiką pracy w tych formacjach.

Posiadamy Wojewódzki Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie otrzymany 30 sierpnia 2017r. Uczniowie uczestniczą w wielu akacjach, spotkaniach mających na celu promocję zdrowego stylu życia.

Szkoła w ramach projektu MEN: "Rodzina polonijna..., wymiana młodzieży" współpracuje z polskim gimnazjum w Trokach na Litwie.

Nasza wykwalifikowana kadra to profesjonaliści przygotowana do realizacji programu nauczania. Wśród zatrudnionej kadry znajdują się także nasi absolwenci, którzy po skończonych studiach znaleźli zatrudnienie w II SLO.

 7

II SLO nawiązało współpracę z wieloma instytucjami między innymi z jednostkami wojskowymi resortu obrony narodowej: 15.Giżycka Brygada Zmechanizowana, 15.Mazurski batalion saperów Orzyszu, 8.Szczycieński batalion radiotechniczny w Lipowcu, Wojskowym Ośrodkiem Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim, Zakładem Karnym w Przytułach Starych, Komendą Miejską Policji w Ostrołęce, Wojskową Komendą Uzupełnień w Ostrołęce. Forma współpracy stron obejmuje wzajemny udział w spotkaniach, naradach  będących przedmiotem współdziałania, organizacji i prowadzenia spotkań, obozów, rajdów dla uczniów z udziałem żołnierzy zawodowych, a także korzystania przez szkołę z obiektów wojskowych, infrastruktury i sprzętu wojskowego oraz pomocy instruktorskiej. Klasy mundurowe objęte są patronatem Akademii Sztuki Wojennej w Warszawie. Absolwenci szkoły mają możliwość kontynuowania nauki na kierunkach wojskowych i cywilnych przez uczelnię. Akademia organizuje szkolenia spadochronowe i płetwonurkowe. Absolwenci otrzymują certyfikat z realizacji przedsięwzięć wyszkolenia wojskowo-policyjnego celem wykorzystania do służby przygotowawczej oraz pełnienia służby w oddziałach Obrony Terytorialnej.

Uczniowie naszej szkoły to osoby energiczne i pełne zapału. Stanowią zgraną społeczność, chętnie ze sobą współpracują, wspierają się w trudnych chwilach. Dla uczniów ze średnią powyżej 4.0 organizowane są wycieczki krajoznawcze, natomiast dla prymusa szkoły jest szczególna nagroda ufundowana przez Toniego Halika - wakacyjny wyjazd zagraniczny. Już wielu naszych wychowanków miało okazję zobaczyć różne zakątki świata. System nagród przewiduje odznaki dla najlepszych uczniów: Stypendium Premiera RP, Platynowy Laur Toniego Halika, Złota Odznaka Prymus Szkoły, Złota Tarcza, Złoty Zegarek, nagrody Rady Rodziców I i II stopnia, listy pochwalne dla rodziców, listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Ostrołęki dla uczniów za najwyższe wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe, artystyczne, nagrody książkowe za udział w konkursach. Kadeci uczestniczą w uroczystościach patriotycznych świąt państwowych i religijnych, wystawiając poczet sztandarowy na terenie miasta, przygotowują apele i uroczystości szkolne.

10 

 

 

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny wchodzimy w okres ostatecznych decyzji młodzieży dotyczących jej dalszej ścieżki edukacyjnej. Jako szkoła z wieloletnim doświadczeniem w edukacji proponujemy w roku szkolnym 2019/2020 następujące profile kształcenia:

1.      WOJSKOWO-POLICYJNY ( HISTORIA LUB GEOGRAFIA, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE).*

2.      MATEMATYCZNO-FIZYCZNY (MATEMATYKA, FIZYKA).

3.      HUMANISTYCZNY (JĘZYK POLSKI, HISTORIA, WIEDZA O SPOŁECZEŃSTWIE).

4.      SPORTOWO-OBRONNY (JĘZYK ANGIELSKI, BIOLOGIA, WYCH. FIZYCZNE).*

Zapraszamy do składania dokumentów:

  • wniosek o przyjęcie do szkoły z systemu rekrutacji elektronicznej Miasta Ostrołęki- www.ostroleka.edu.com.pl,
  • 3 fotografie,
  • zaświadczenie lekarskie ( dotyczy klas mundurowych)*,
  • oryginał świadectwa ukończenia szkoły,
  • oryginał zaświadczenia o zdanych egzaminach z OKE,  
  • karta zdrowia, wpisowe 20zł.

Szkoła oferuje:

ü  bardzo dobre wyniki z egzaminów maturalnych (zdawalność 96-100%),

ü  przyjazną i bezpieczną atmosferę,

ü  profesjonalnych i życzliwych nauczycieli,

ü  bogate wyposażenie szkoły w pomoce dydaktyczne,

ü  wojskowy biwak integracyjny dla klas pierwszych,

ü  kontakty z wyższymi uczelniami, zajęcia pozalekcyjne,

ü  bezpłatne nauczanie w cyklu kształcenia.

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika, ul. Prądzyńskiego 5, 07-410 Ostrołęka,

tel. 29 764-54-37; dyrektor - 29 769-43-83, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; facebook.com/slo2.pl,

www.slo2.pl

2

3

4

6

8

9