Aktualności

9DN2018Nauczyciele, pedagodzy i pracownicy oświaty z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego zostali docenieni za swój trud, poświęcenie i pracę na rzecz dzieci i młodzieży. Tuż przed Dniem Edukacji Narodowej, odebrali zasłużone odznaczenia, medale, ale też podziękowania i życzenia. Z naszej szkoły Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymał dyrektor szkoły Pan Adam Ochenkowski oraz Srebrny Medal za Długoletnią Służbę Pani Iwona Mościcka nauczycielka wychowania fizycznego i edukacji wojskowej. Medale otrzymali z rąk wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego oraz Mazowieckiego Wicekuratora Oświaty Doroty Skrzypek.

Dzień Edukacji Narodowej jest świętem obchodzonym w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z 14 października 1773 roku.

"Chciałbym podziękować wszystkim za trud, wysiłek, oddanie, za serce które wkładacie w wychowanie naszych dzieci. Chciałbym życzyć każdemu pedagogowi więcej uśmiechu. Wiem, że nieraz trudno, ale często się zdarza, że widzimy tą wdzięczność rodzica, dziecka, czy organu prowadzącego i może to być powodem do uśmiechu. Tego wam życzę" - powiedział wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski.