Aktualności

555Pomagamy 2W dniach 29-30 listopada 2019 r. po raz jedenasty w ostrołęckich marketach odbyła się „Świąteczna zbiórka żywności". Akcja miała charakter ogólnopolski, a jej organizatorami na terenie Ostrołęki były Mazowieckie Inicjatywy Społeczne na czele z wiceprzewodniczącym Jakubem Frydrykiem. W zbiórkę zaangażowanych było siedmiu wolontariuszy z naszej szkoły: Dawid Gryczon, Bartłomiej Orłowski z klasy IIB, Jakub Sobotka, Kacper Kowalczyk z klasy IB oraz Wiktoria Wojtczyk, Zuzanna Duda i Oliwia Mrugacz z klasy IA. Działalność miała na celu zebranie żywności długoterminowej, takiej jak: makaron, ryż, mąka, cukier, słodycze, olej itp. Produkty zostaną przekazane dla osób najuboższych z Ostrołęki i okolic, by każdy potrzebujący mógł godnie spędzić świąteczny czas.

IISLO przyłączyło się także do akcji „Polacy– Kresowym Rodakom”, organizowanej przez Stowarzyszenie Łagierników Żołnierzy AK wraz z partnerami. Adresatami zbiórki społecznej byli potrzebujący kombatanci z szeregów AK, z których większość za walkę o Niepodległość Polski młodzieńcze lata spędziła w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich– za kołem podbiegunowym, w Workucie, Incie, Norylsku, Kołymie, Magadanie i innych obozach śmierci.

By móc choć symbolicznie okazać wdzięczność i pamięć naszym kresowym Rodakom, zebraliśmy spożywcze produkty długoterminowe, koce, słodycze oraz najważniejszy element- kartkę świąteczną z życzeniami. Dary przekazano 2 grudnia br. do Urzędu Miasta Ostrołęki.

555Pomagamy 1