Aktualności

wojskowe wyzwanie 800x800 ogolnaW 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana naprasza 17 sierpnia 2019 roku wszystkich sympatyków wojska do udziału w jednodniowych ćwiczeniach na terenie jednostki. 

W trakcie jednodniowych zajęć, które odbędą się w godzinach 10.00 - 19.00. na obiektach 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej uczestnicy będą mieli okazję m.in. wziąć udział w szkoleniu strzeleckim z wykorzystaniem systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej – ŚNIEŻNIK, nauczyć się czytania mapy, udzielania pomocy przedmedycznej, poznać sprzęt wojskowy, ćwiczyć rzut granatem, pokonać teren skażony w MP-5 lub odbyć trening musztry indywidualnej. Ponad to poznać elementy kursu SPARTAN organizowanego w 15. GBZ, którego głównym celem jest wyrobienie nawyków bezpiecznego posługiwania się bronią podczas dynamicznych sytuacji taktycznych.

Osoba zainteresowana udziałem w zajęciach musi zapoznać się z  regulaminem zajęć "Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej" w 15 GBZ, przesłać swoje zgłoszenie: Imię i Nazwisko, tel. Kontaktowy, wiek (wymagane 18lat)  na adres mailowy koordynatora mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. nie później niż 13.08.2019r. Spotykamy się 17 sierpnia w Klubie 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej w Giżycku na ulicy Mazurskiej 4.

W  dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska. W punktach rekrutacyjnych znajdziecie informacje na temat wojskowej oferty edukacyjnej.

Więcej informacji oraz regulaminy dostępne są na stronie 15.GBZ