Aktualności

3ZakoczenieRoku 2Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotkali się wyjątkowo w środę 19 czerwca 2019r., aby uroczyście zakończyć miniony czas nauki i nagrodzić tych, którzy przez 10 miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie. 

Uroczysty apel rozpoczął się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie Dyrektor szkoły pan Adam Ochenkowski przywitał wszystkich zgromadzonych gości: pana mjr Sławomira Kośnicę z WKU w Ostrołęce, st.chor. Roberta Kołosza reprezentującego dowódców: 15.Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej oraz 15.Mazurskiego Batalionu Saperów w Orzyszu, ppor.Pawła Kaczmarczyka z 8.Szczycieńskiego Batalionu Radiotechnicznego  w Lipowcu k/Szczytna, pana Daniela Zarębę – przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. W swym przemówieniu podziękował wszystkim uczniom i nauczycielom za rok wytężonej pracy. Zaznaczył, że czas spędzony w szkole to nie tylko czas poświęcony nauce i poszerzaniu swojej wiedzy, ale również okazja do rozwijania swoich pasji i codziennych spotkań z przyjaciółmi.

Dyrektor podsumował miniony etap i gratulował młodzieży osiągniętych wyników, nagrodził Julię Prusik – uczennicę klasy IA za najwyższą średnią 5,17 „Złotą Odznaką Prymusa Szkoły” i „Złotą Tarczą”. Uczennica otrzymała także nagrodę przyznawaną przez Kapitułę Fundacji Patrona Szkoły Toniego Halika – zagraniczny wyjazd wakacyjny. Odznakę „Prymusa szkoły” średnią 5,07 otrzymał również Przemysław Mroczkowski kl.IIA. Ponadto wyróżnienie otrzymali uczniowie ze średnią 4,0 i więcej: kl.IB Alicja Krawczyk, kl.IIA Ostrowska Weronika i Dawid Ferenc. Pozostali uczniowie ze średnią powyżej 4,0 oraz za aktywne zaangażowanie się w życie szkoły pojadą na wycieczkę do Torunia i Golubia-Dobrzynia.

3ZakoczenieRoku 36Następnie głos zabrała pani Krystyna Subczyńska- przedstawiciel Rady Rodziców podziękowała nauczycielom za cierpliwość i wysiłek włożony w wychowanie młodzieży. Powiedziała, że rozpoczynające się wakacje to przede wszystkim czas na odpoczynek, ale także nabierania sił i energii na nadchodzący rok szkolny. Wszystkim życzyła udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz miłych powrotów do szkolnych obowiązków.

Pan mjrSławomir Kośnica dziękował za ciągle podtrzymywaną współpracę szkoły z WKU w Ostrołęce, która owocuje coraz większym zainteresowaniem uczniów II SLO wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej. Wręczył uczniowi kl.IIA Jakubowi Sawickiemu powołania do służb mundurowych. Gratulował młodzieży dobrych wyników w nauce oraz życzył spokojnego i bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Patrycja Smółkowska życzyła wszystkim niezapomnianych i pełnych wrażeń wakacji oraz wielu okazji do spełniania marzeń.

Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna przygotowana przez uczniów klas pierwszych i drugich. W krótkim przedstawieniu młodzież podsumowała efekty swoich osiągnięć edukacyjnych i zaprezentowała swoje muzyczne talenty. Ukoronowaniem tej części uroczystości był piękny śpiew naszej uczennicy Natalii Rutkowskiej.

Zwieńczeniem dzisiejszej uroczystości było spotkanie z wychowawcami i rozdanie świadectw, po którym uczniowie udali się na długi letni zasłużony wypoczynek.

Zapraszamy do Galerii