Aktualności

gala201917 czerwca 2019 roku w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się XII Samorządowa Gala Uczniowska wyróżniono najzdolniejszych uczniów ostrołęckich szkół w kategoriach: najwyższa średnia ocen w całym cyklu nauczania, najwyższa końcowo roczna średnia ocen, talent, pasje twórcze oraz wybitny sportowiec. Nagrody wręczał Pan Łukasz Kulik - prezydent Miasta Ostrołęki.

Młodzi, utalentowani uczniowie otrzymali listy gratulacyjne, oraz nagrody książkowe. Naszą szkołę w kategorii najwyższa średnia ocen w całym cyklu kształcenia reprezentowała Klaudia Piekarska, uczennica klasy IIIa z wynikiem 4,76, charakteryzująca się dużą aktywnością społeczną i odpowiedzialnością za podejmowane działania. Jest kreatywna, sympatyczna, koleżeńska, uczennicą klasy mundurowej, aktywnie udziela się na rzecz szkoły. Brała udział m.in. w prezentacjach edukacyjnych dla gimnazjalistów, uroczystościach szkolnych, apelach. Odpowiedzialna, dobry organizator, uczynna.

W kategorii wybitny sportowiec - Damian Niedźwiecki, uczeń klasy IIIa, średnia ocen 4,26, utalentowany sportowo, o czym świadczą jego osiągnięcia. W bieżącym roku szkolnym brał udział w 72.PZLA Mistrzostwach Polski U20 Włocławek zajął - II m-ce w pchnięciu kulą, Mistrzostwach Polski LZS w Lekkiej atletyce Zamość - III m-ce w-rzucie dyskiem, Mistrzostwach Polski LZS w Lekkiej atletyce Zamość, - I m-ce w pchnięciu kulą (6kg) 18,38m. i osiągnął minimum na 25. Mistrzostwa Europy U20 w Borås (Szwecja). Charakteryzuje się dużą aktywnością społeczną i odpowiedzialnością za podejmowane działania. Godny uznania, życzliwy - uczeń klasy mundurowej, aktywnie udziela się na rzecz szkoły. Ponadto godnie reprezentował szkołę w licznych zawodach sportowo-obronnych. Uczestniczył z pocztem sztandarowym w uroczystościach szkolnych, miejskich i kościelnych. W kategorii najwyższa średnia ocen – Julia Prusik, uczennica klasy Ia z wynikiem 5,17. Uczennica wzorowa, aktywna, charakteryzuje się dużą aktywnością społeczną i odpowiedzialnością za podejmowane działania. Ambitna, odpowiedzialna, koleżeńska,  brała udział w licznych konkursach na terenie szkoły. Dusza artystyczna, uzdolniona muzycznie, śpiewa gra na instrumentach, swoimi umiejętnościami uświetniała uroczystości szkolne. Aktywnie uczestniczył w realizacji projektu MEN: Rodzina polonijna. Współpraca pomiędzy polskim Gimnazjum w Trokach na Litwie, a II SLO im. Toniego Halika w Ostrołęce.