Aktualności

4DKMS2019 4Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

Celem projektu było przeprowadzenie akcji edukacyjno-informacyjnej na temat idei dawstwa szpiku oraz umożliwienie rejestracji jako potencjalny Dawca. Inicjatorem akcji rejestracji Dawców jest Fundacja DKMS, dzięki której uczniowie zapoznali się ideą projektu, obejrzeli prezentację dotyczącą nowotworów krwi, oraz filmy instruktażowe dotyczące problematyki dawstwa.

Końcowym etapem był zorganizowany 7 czerwca 2019 roku w naszej szkole „Dzień Dawcy Szpiku”, który to umożliwił młodzieży szkolnej, rodzicom oraz pracownikom placówki oświatowej, rejestracji jako potencjalny Dawca krwiotwórczych komórek macierzystych.

Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie w kampanię: Weronice Ostrowskiej, Wiktorii Florek, Julii Klimaszewskiej, p.Katarzynie Sul i p.Iwonie Mościckiej za pomoc w rejestracji potencjalnych Dawców.

zaproszenie dkms