Aktualności

25 lecie IISLO 184„Dobre rzeczy zawsze rodzą się tam, gdzie zbierają się dobrzy ludzie, gdzie jest przestrzeń dla marzeń. Szkoła jest właśnie takim miejscem.”

30 maja 2019r. był uroczystym wydarzeniem w życiu II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im.Toniego Halika. O godzinie 10.00 uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele św. Antoniego Padewskiego. Po niej wszyscy udali się do szkoły, gdzie kontynuowano obchody srebrnego jubileuszu. W pięknie udekorowanej sali mogliśmy przywitać przybyłych dostojnych gości na czele z panią Elżbietą Dzikowską. O godzinie 11.30 prowadzący pani Ilona Mieszczyńska i uczeń klasy IIA Jakub Sawicki rozpoczęli uroczystą akademię. Następnie dyrektor szkoły pan Adam Ochenkowski serdecznie i ciepło przywitał zgromadzonych i wręczył odznaki za zasługi na rzecz naszej szkoły. Odznaki otrzymali: Elżbieta Dzikowska, nadkom.Krzysztof Szymański, ppłk.Leszek Ślimak, ppłk.Radosław Bernaciak, płk.Eugenisz Gorczyca, Marian Kuzborski, st.chor.Robert Kos, mjrWiesław Białczak Nie obyło się bez podziękowań dla przedstawicieli służb mundurowych za opiekę merytoryczną, którą otaczają naszą placówkę. Następnie młodzież w montażu słowno-muzycznym przywołała losy II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego, jej wzrastanie i umacnianie się na mapie naszego regionu. Przypomniano także postać Toniego Halika- wspaniałego podróżnika, który patronuje szkole i jest wzorem dla młodzieży.

Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione zawsze pozostają w pamięci. Trudno bowiem być obojętnym wobec miejsca, w którym zostawiło się część życia. Taki właśnie czas skłania do wspomnień, refleksji i kreślenia planów na przyszłość. W tak ważnym dniu spotkaliśmy się z licznymi wyrazami sympatii– były to życzenia, gratulacje, kwiaty i upominki.

Po uroczystej akademii w auli IISLO o godz. 13.00 miało miejsce spotkanie autorskie w barwach innych kultur z panią Elżbietą Dzikowską, animatorką podróżniczych pasji.

 

O godz. 15.00 pani Elżbieta Dzikowska posadziła symboliczne drzewko na terenie Multimedialnego Centrum Natura.

25 lecie IISLO 87Kolejnym elementem uroczystości obchodów 25-lecia szkoły był koncert w Ostrołęckim Centrum Kultury Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Ten wyjątkowy występ był przepięknym, wzruszającym przeżyciem dla nas, był też punktem kulminacyjnym tego szczególnego dnia w życiu Liceum.

Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciel, to głęboko niezatarte wspomnienia, i najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których wraca się z nostalgią. Dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za szczere życzenia i pamięć o szkole.

W dniu obchodów 25-lecia szkoły wzięli udział uczestnicy projektu MEN - wymiana młodzieży z polskim Gimnazjum w Trokach na Litwie: Rodzina polonijna....

Zapraszamy do Galerii