Aktualności

Drugi dzień wizyty młodzieży z polskiego Gimnazjum w Trokach na Litwie w naszej szkole w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej „Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce” upłynął pod znakiem historii i geografii Polski litewskim uczniom polskiego pochodzenia.

Krótko po śniadaniu wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Niestety Muzeum Powstania Warszawskiego nie udało się zwiedzić, ponieważ w dniu dzisiejszym było nieczynne. Zamiast muzeum wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Zamek Królewski, wjechaliśmy na XXX-te piętro Pałacu Kultury i Nauki podziwiać Stolicę Polski. Potem spacerowaliśmy po Starówce.

Wycieczka zakończyła się wypełnieniem ankiety i podsumowaniem naszego wyjazdu i powrotem do miejsca noclegu w Multimedialnym Centrum Natura w Ostrołęce.

rodzina pol 2019 7

Zapraszamy do Galerii