Aktualności

55EtapWojewodzki2019 11W dniu 16maja 2019 r. odbył się etap wojewódzki zawodów: „Sprawni jak żołnierze”. Dziewczęta z naszej szkoły w składzie: Natalia Ciechowicz IIIa, Wiktoria Florek IIa i Izabela Czartoryjska Ia, po zwycięstwie w eliminacjach rejonowych rywalizowały z najlepszymi zespołami z Mazowsza w etapie wojewódzkim. 

W zmaganiach brało udział 13 drużyn w tym, a gospodarzami imprezy byli uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia  Rolniczego w Gołotczyźnie. Podobnie jak w etapie rejonowym konkurencje polegały na: rzucie granatem ćwiczebnym na odległość 20m, -pokonanie toru sprawnościowego (5 skłonów, bieg po kopercie, skok tygrysi, przewrót w przód na skrzyni, przeskoki wzdłuż ławki z piłką lekarską),- strzelania z karabinka sportowego do tarczy z odległości 50m w pozycji leżącej z podpórką,- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej i biegu na orientację. Pogoda bardzo taktyczna nie sprzyjała uczestnikom dzisiejszych zawodów. 

Dziewczęta dzielnie radziły sobie z wszystkimi konkurencjami, ale wygrać może tylko najlepszy i niestety to nie była nasza reprezentacja. Po zsumowaniu punktów uplasowaliśmy się tuż za podium na IVmiejscu. 

Gratulujemy zawodniczkom i liczymy na więcej.

Zapraszamy do Galerii