Aktualności

5LipnoZawody2019 216-17 kwietnia 2019r. dwie drużyny z naszej szkoły w składzie Izabela Czartoryjska, Karol Brzozowski,  Seweryn Biedrzycki – I drużyna i Natalia Ciechowicz, Damian Niedźwiecki, Albert Ptak – II drużyna, wzięły udział w II Ogólnopolskim Turnieju Klas Mundurowych. Uczniowie z całej Polski walczyli o miecz króla Kazimierza Wielkiego, który ufundowało lipnowskie starostwo powiatowe. W zawodach brało udział 19 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Młodzi ludzie pierwszego dnia mieli okazję wykazać się w marszu na orientację, teście- „inteligent w mundurze”, firestorm– pokonywanie gaśniczego toru przeszkód, sztafetcie komandosa – tor przeszkód podzielony na trzy odcinki, na końcu każdego zadanie specjalne w postaci strzelanie z broni pneumatycznej lub rzut granatem i armagedonie. Ta ostatnia konkurencja była bardzo wyczerpująca. To specjalnie przygotowany nocny tor przeszkód na torze motocrossowym PUK Arena. Kolejny dzień to: „wzgórze rozdartych serc” konkurencja która na pewno dała „w kość” wszystkim uczestnikom – drużyny wbiegały na wysoką górę gdzie po każdym wbiegnięciu odpadał ostatni zawodnik a w konsekwencji cała jego drużyna, wbiegano tyle razy aż zostanie jedna; snajper – precyzyjne strzelanie do tarcz z kbk AKMS i pistoletu, 112 – pierwsza pomoc przedmedyczna, ocena podstawowych czynności ratowniczych i saper – rzut granatem ćwiczebnym na celność. Każda konkurencja była oddzielnie punktowana. 5LipnoZawody2019 1

Nasi zawodnicy najlepsi byli w: rzucie granatem I m-ce, rozwinięcie gaśnicze II m-ce, wzgórze rozdartych serc VI m-ce, 112  V m-ce, armagedon IX m-ce.
Było ciężko, ale jest satysfakcja, tak mówili zawodnicy. Mimo wszystko impreza się udała. Mamy wnioski na przyszłość nad czym należy pracować, aby w przyszłości zająć wyższe pozycje. Gratulacje dla najlepszych a zwycięzcami można nazwać wszystkich, bo mało kto poradzi sobie z takimi konkurencjami.

Zapraszamy do Galerii