Aktualności

5WycieczkaLipowiec2019 24W piątek 5 kwietnia 2019 roku uczniowie II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce kolejny raz gościli w jednostce wojskowej u Pana ppłk Leszka Ślimaka w 8.Szczycieńskim batalionie radiotechnicznym w Lipowcu k/Szczytna. Wizyta była dalszą kontynuacją bardzo dobrej współpracy pomiędzy batalionem a młodymi adeptami kierunku mundurowego naszej szkoły.

W oparciu o „Minimum programowe...” uczniowie zgłębiali znajomość budowy broni oraz jej dane taktyczno- techniczne. Młodzież zapoznała się ze specjalistycznym sprzętem radiolokacyjnym znajdującym się na wyposażeniu 8.Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego, zobaczyła jak wygląda monitorowanie przestrzeni powietrznej. Zwiedzono salę tradycji zgłębiając najważniejsze elementy historii związanej z założeniem i istnieniem jednostki. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach przygotowanych przez żołnierzy z ratownictwa medycznego i nauki celowania na trenażerze Cyklop. Zajęcia z musztry dopełniły zaplanowane zajęcia specjalistyczne.

Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem i pieczoną kiełbaską na patyku.

W drodze powrotnej do szkoły zajechaliśmy do Nowej Wsi Zach., aby zobaczyć jak rośnie Las Pamięci im.Toniego Halika, który został posadzony 5 lat temu z okazji 20-lecia szkoły w dniu 9.04.2014 roku.

Dziękujemy Panu dowódcy i instruktorom za zaangażowanie i przygotowanie zajęć dla młodzieży naszej szkoły.

5WycieczkaLipowiec2019 21

Zapraszamy do GALERII