Aktualności

666Olimpiada2019 2W dniu 30 marca 2019r. odbył się Finał XXI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawie, w którym wzięło udział 57 uczniów szkół licealnych z naszego kraju wyłonionych spośród 16 okręgów (Opole, Poznań, Kielce, Chorzów, Warszawa, Białystok, Szczecin, Lublin, Gdańsk, Zielona Góra, Toruń, Wrocław, Olsztyn, Kraków, Skierniewice, Przemyśl). Olimpiada ma charakter ogólnopolski. Celem olimpiady jest upowszechnianie wśród młodzieży wiedzy i poszanowania dla prawa. 

Olimpiada składała się z trzech etapów: eliminacje szkolne (test wiedzy prawniczej), w których wzięło udział 1830 ze 193 polskich szkół licealnych, w ubiegłym roku 1706 uczniów ze 161 szkół, eliminacje okręgowe (test wiedzy prawniczej oraz praca pisemna), które wyłoniły po sześciu uczestników do eliminacji finałowych- ogólnopolskich (egzamin ustny z wiedzy prawniczej i samorządowej). W eliminacjach okręgowych wzięło udział 301 uczestników, z 84 szkół, w ubiegłym roku 216 uczestników z 159 szkół. W wyniku eliminacji centralnych (egzamin ustny). 30 uczestników otrzymało tytuł laureata, 27 tytuł finalisty.

Laureaci i finaliści otrzymali cenne nagrody, dyplomy i zaświadczenia laureata/finalisty. W tegorocznej Olimpiadzie we współpracy z Sądem Okręgowym w Ostrołęce odbyła się debata nt: "Wolność słowa, a odpowiedzialność za słowo" z udziałem uczestników eliminacji centralnych.

Z naszej szkoły w Olimpiadzie brał udział Przemysław Mroczkowki z klasy IIA, który uzyskał tytuł finalisty.

Więcej informacji na www.olimpiadaprawa.pl 

666Olimpiada2019 1