Aktualności

666Przedsiebiorczosci dzien2019 3W środę, 20.03.2019 roku, 66 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości organizowanym przez Fundację Młodzieży Przedsiębiorczej. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Ideą programu jest włączenie przedsiębiorców w edukację młodzieży. Bardzo często młodzież ubolewa nad tym, iż nie potrafi wykorzystać wiedzy teoretycznej w praktyce. Głównym celem tego programu jest właśnie praktyka, uczniowie pod czujną opieką konsultantów obsługują przez kilka godzin dane stanowisko pracy. Dzięki temu mogą z bliska poznać specyfikę wymarzonego zawodu. Również dorośli mają okazję do podzielenia się własnymi doświadczeniami, zatem korzyść jest wspólna.

Młodzież samodzielnie wyszukała miejsca praktyk. Ta akcja wymagała dużego wysiłku, na szczęście przedsiębiorcy przychylnym okiem spoglądali na taką inicjatywę. Mamy nadzieję, że dzięki temu doświadczeniu uczestnicy lepiej poradzą sobie na rynku pracy. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego jak ciężko jest w obecnych czasach znaleźć dobrą posadę.666Przedsiebiorczosci dzien2019 2

Warto podkreślić, że w województwie mazowieckim do programu zgłosiło się 77 szkół, z Ostrołęki cztery. Uczniowie na praktyki udali się do 15 różnych instytucji w naszym regionie, np.do Policji, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa, Domu Dziecka, Starostwa Powiatowego, Biblioteki Pedagogicznej, firm handlowych, szkół i innych. Uczestnicy są zadowoleni z praktyk. Bardzo dobrze zostali przyjęci przez opiekunów, stałych pracowników firm. Wiele osób zapowiedziało powtórny udział w następnej edycji programu w przyszłym roku. Dzięki takim akcjom, młodzież dostrzega związek pomiędzy wysiłkiem włożonym w wykształcenie a karierą zawodową.

Dziękujemy serdecznie wszystkim instytucjom i zakładom pracy za umożliwienie nam udziału w tym przedsięwzięciu.

 

666Przedsiebiorczosci dzien2019 4666Przedsiebiorczosci dzien2019 1