Aktualności

Jeśli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa

Wędrowanie pozorne bez celu błądzenie po omacku

Żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi

I abyś całą skórą zmierzył się ze światem”

(Zbigniew Herbert)

6Halika urodziny2019 12Słowa tego pięknego wiersza stały się motywem przewodnim dzisiejszej uroczystości. W 98. rocznicę urodzin Toniego Halika społeczność uczniowska przygotowała montaż słowno– muzyczny. Apel rozpoczął Dyrektor szkoły pan Adam Ochenkowski, przypomniał postać człowieka, który poświęcił całe swoje życie na odkrywanie nowych zakątków świata, poznawania kultur i ludzi. Przywołał również historię związaną z wyborem Mieczysława Antoniego Sędzimira na Patrona II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego.

W dalszej części akademii szkolnej prowadzący– uczniowie klasy IIA – Weronika Ostrowska i Jakub Sawicki odtworzyli biografię Patrona- podróżnika i wspaniałego człowieka. Zwrócili uwagę, że to tak naprawdę każdy z nas od najmłodszych lat ma potrzebę poznawania coraz to nowych miejsc i poszerzania swoich horyzontów. Ku temu wiedzie nas ciekawość do tego, by poznać to, co nieznane, ale i jednocześnie inspirujące do kolejnych podróży. Taką właśnie ciekawość i fascynacje wiodącą do odkrywania świata miał Tony Halik– wielki, wspaniały człowiek i wybitny podróżnik. To on, jak nikt inny dotąd, pokazał, że życie jest ciągłą cudowną wędrówką do kresu naszych dni i od nas zależy, czy będzie ono wyjątkowe i niepowtarzalne. Uważał, że każdy z nas kowalem własnego losu, każdy urodził się pod jakąś– złą i dobrą – gwiazdą przeznaczenia. On urodził się pod gwiazdą przygody, ale powodzenie musiał sam zdobywać, utrwalać i przywiązać do siebie, by służyło jak wierny przyjaciel. Do końca cieszył życiem i dzielił się nim z innymi, bo był zaciekawiony światem i ludźmi, których poznawał.

Dyrektor ogłosił wyniki konkursu literackiego na wiersz o Patronie Szkoły: 6Halika urodziny2019 2

I miejsce - Patrycja Smółkowska i Julia Prusik,

II miejsce - Wiktoria Stolarczyk i Damian Biedrzycki,

III miejsce - Wiktoria Głowacka i Natalia Szymańska.

Następnie rozpoczęła się druga część naszego dzisiejszego spotkania, mianowicie konkurs piosenki podróżniczej pt. "Muzyczne inspiracje podróżą", do której zgłosiły się zespoły i uczniowie reprezentujący swoje klasy. Motywem przewodnim owych zmagań była podróż– ta dosłowna i symboliczna. Po pięknych występach nastąpiło wyłonienie zwycięzców i nagrodzenie pozostałych uczestników. Niech treść wyśpiewanych dzisiaj piosenek stanie się dewizą na kolejne etapy naszego codziennego podróżowania.

6Halika urodziny2019 6Jury rozstrzygnęło: 

I miejsce - Natalia Rutkowska z kl. IIb,

II miejsce - zespół kl. IIIa,

III miejsce - zespół kl. Ia.

Ponadto wstępnie wyłoniono zwycięzcę konkursu na logo 25-lecia szkoły. Najlepsze logo zaprojektował uczeń kl. IIa Dawid Ferenc.

Zapraszamy do GALERII