Aktualności

6Studniowka 2019 2326 stycznia 2019 r. przyszli maturzyści II Społecznego Liceum Ogólnokształcącego bawili się na swojej studniówce. Uroczystość rozpoczęto punktualnie o godzinie 19:00 w sali bankietowej „Niebieskie Migdały”. Prowadzący: Monika Dulewicz i Jakub Szymołon serdecznie przywitali p.Dyrektora, nauczycieli, rodziców, zaproszonych gości i tegorocznych maturzystów. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Adam Ochenkowski, który oficjalnie otworzył bal, życzył maturzystom dużo szczęścia i pomyślności, wspomniał, że Patron naszej szkoły Tony Halik powiedział kiedyś „Moje życie dopóty jest ciekawe, dopóki się toczy”. Ten wspaniały podróżnik zwiedził cały świat, często ryzykował życiem, przeżywał przygody o jakich inni nawet boją się myśleć. Ale to co na mnie osobiście zawsze robiło największe wrażenie jeśli chodzi o Tony Halika to pasja z jaką opowiadał o swoich podróżach, miejscach i spotkanych ludziach. Potrafił o wszystkim mówić tak jakby to była najbardziej fascynująca historia świata. I tego Wam moi kochani życzę, przeżywajcie swoje życie z pasją i dzielcie się tym z innymi.

Po słowach Dyrektora: „poloneza czas zacząć” uczniowie dostojnie zatańczyli staropolski taniec pięknie przygotowany pod kierunkiem p.Iwony Mościckiej - nauczycielki wychowania fizycznego.

Następnie uczniowie złożyli kwiaty na ręce p.Dyrektora, wychowawców - p.Iwony Mościckiej i p.Moniki Augustyniak oraz nauczycieli w podzięce za opiekę i troskę okazaną w trakcie edukacji. Serdeczne podziękowania złożyli również rodzicom, którzy przez całe życie wspierają ich swoją radą i zachęcają do pokonywania przeszkód. W imieniu rodziców głos zabrała przedstawicielka Rady Rodziców p.Agnieszka Szczubełek. 6Studniowka 2019 3

Przyszła pora na uroczysty pierwszy taniec. Tradycyjnie uczniowie poprosili nauczycieli do walca. Kolejna tradycja to wręczenie „złotych ust” dla pedagogów za ich śmieszne, celne powiedzenia. W tym roku otrzymali je: p.Monika Augustyniak, p.Iwona Mościcka, p.Emilia Zyra, p.Bożena Graczyk, p.Dalibor Mieszczyński, p.Wiesław Białczak.

Dobre humory wszystkim dopisywały i podczas kolejnej części programu studniówki, kiedy to uczniowie na wesoło opowiedzieli scenkę kabaretową. 

Po toaście wygłoszonym przez przedstawiciela Rady Rodziców p.Marcina Ptaka i lampce szampana uczniowie ruszyli na parkiet. W rytmach utworów muzycznych wszyscy tańczyli do białego rana. Po północy nastąpiło ogłoszenie werdyktu konkursu na Króla i Królową Balu. Wszyscy dobrze się bawili, świetnie tańczyli, ale Królowa jest tylko jedna, została nią Alicja Tabor a Królem Jakub Szymołon.

Na 100 dni przed jednym z najważniejszych w życiu egzaminów - wieczór 26 stycznia 2019r. bez wątpienia pozostanie w pamięci na długi czas. 

Zapraszamy do Galerii