Aktualności

7Boze Narodzenie 2018 1W dniu 21 grudnia 2018 roku w naszej szkole przeżywaliśmy uroczystą akademię świąteczną. Nasze wielkie, uroczyste spotkanie przebiegało według programu artystycznego przedstawianego przez naszych zdolnych uczniów - młodych artystów, przygotowanych przez nauczycieli: Monikę Augustyniak, Dalibora Mieszczyńskiego i katechetę Rafała Mędelskiego.

Nasze spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia Moniki Dulewicz i Jakuba Szymołona, uczniów klasy IIIb. Następnie głos zabrał dyrektor szkoły Adam Ochenkowski, który w swoim przemówieniu wprowadził nas w przepiękny czas, na który czekamy – czas Bożego Narodzenia, czas zadumy i radości z przyjścia Bożej dzieciny. Po krótkim wystąpieniu nadszedł czas na przedstawienie, które rozpoczęło się od części językowej – mieliśmy możliwość zapoznania się z tradycją bożonarodzeniową w Anglii i w Niemczech. Prezentacje uczniów klasy IIb: Patrycji Grzymek, Martyny Trzcińskiej, Natalii Grzybowskiej, Gabrieli Głowackiej, klasy IB: Łukasza Bakuły, Wiktorii Stolarczyk, Anety Kowalewskiej oraz Patrycji Smółkowskiej z klasy IA były wypełnione i urozmaicone wierszami w języku angielskim i języku niemieckim, jak również kolędami i piosenkami świątecznymi, które śpiewały uczennice: Magdalena Płuciennik i Natalia Rutkowska, oraz cała społeczność szkolna. 7Boze Narodzenie 2018 16

Druga część przedstawienia to jasełka. Nasi uczniowie wcielili się w postacie Józefa, Maryi, Pasterzy, królów… by przybliżyć wszystkim zgromadzonym wielki cud jakim jest przyjście Chrystusa na świat. Jasełka bożenarodzeniowe wprowadziły nas w sposób szczególny w sens przeżywania świąt, przygotowania oraz przyjęcia nowo narodzonego Jezusa do swego serca.

Nasi młodzi artyści jak zwykle stanęli na wysokości swojego zadania, wprowadzili nas wszystkich w świąteczny nastrój. Po jasełkach, aby tradycji stało się zadość, cała nasza szkolna wspólnota podzieliła się opłatkiem składając sobie najserdeczniejsze życzenia.

Zapraszamy do Galerii