Aktualności

7Spotkanie z absolwentami 230 listopada 2018r. uczniowie klas pierwszych spotkali się z absolwentami naszej szkoły Konradem Gutem i Bartkiem Subczyńskim- żołnierzami zawodowymi w 11. Mazurskim Pułku Artylerii w Węgorzewie.

Dla naszych absolwentów służba wojskowa zawsze była marzeniem, do którego spełnienia wytrwale dążyli. Swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pracy w wojsku, przyszli podzielić się z młodszymi kolegami. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali ich prelekcji o pracy, która jest pełną poświęceń służbą Ojczyźnie. Wymaga ciągłej pracy nad sobą, samodyscypliny, pokonywania słabości, siły charakteru, odwagi i życiowej zaradności. Polski żołnierz to patriota, który kocha swój kraj.

Uczniowie zadawali mnóstwo pytań młodym żołnierzom dotyczących rekrutacji, przygotowań, testów sprawnościowych, misji, codziennej pracy, awansu, możliwości rozwoju. To spotkanie zmieniło wyobrażenie młodzieży o żołnierskiej służbie. Niejeden zastanawia się czy podołałby tym wyzwaniom. Na pewno bycie żołnierzem to powód do dumy i tego życzymy starszym kolegom i przyszłym kandydatom do służby zawodowej.