Aktualności

"Jeszcze jeden listopad do okna zapukał88Swieto Nipodleglosci 2018 5

żółtych liści szelestem. I znów nas odszukał.

Nas zaopatrzonych w przeszłość. w dni klęski i chwały,

które nam po przodkach w spuściźnie zostały".

 

 

 

W piątek 9 listopada 2018 r. w auli szkolnej odbył się uroczysty apel z okazji 100. rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego, wszystkich uczniów i grono pedagogiczne powitał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Jakub Szymołon. Następnie zgodnie z propozycją MEN odśpiewaliśmy wspólnie razem cztery zwrotki hymnu narodowego.

11 listopada 2018 r. obchodzimy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości, a jednocześnie uświadomić wszystkim, że nie zatrze się wśród nas znajomość ważnych dla Polski wydarzeń historycznych.

Następnie uczeń Łukasz Bakuła z klasy Ib piękną recytacją rozpoczął montaż słowno – muzyczny, prowadzony przez Weronikę Ostrowską i Bartosza Jemielitę. Młodzież przypominał o trudnych wydarzeniach z historii Polski, losach Polaków, którzy ginęli i swoją walecznością nie pozwolili na zapomnienie o jej istnieniu. dzięki głębokiemu patriotyzmu marzenia Polaków o wolnym i suwerennym kraju spełniły się. O losach ojczyzny skazanej początkowo na zapomnienie, niewolę recytowali uczniowie klasy Ib i IIa.

Wiersze przeplatane były pięknym śpiewem o ojczyźnie "tyle razy we krwi skąpanej" Natalii Rutkowskiej oraz Magdy Płuciennik, która odtworzyła historię tworzenia Legionów Polskich i strajku młodych Polaków we Wrześni 1901 roku.        

            Nasze dzisiejsze uroczyste spotkanie zakończyło się zdjęciem dla "Niepodległej".

GALERIA 

88Swieto Nipodleglosci 2018 1