Aktualności

88Tony HalikW dniu 30 października 2018r. delegacja uczniów naszej szkoły w składzie: Nasiadka Patrycja, Żelazna Kamila, Choromańska Andżelika, Stolarczyk Wiktoria, Grochocki Jakub, Biedrzycki Damian wraz z dyrektorem szkoły p. Adamem Ochenkowskim, złożyliśmy hołd naszemu patronowi Toniemu Halikowi oraz kwiaty na jego grobie z okazji zbliżających się Wszystkich Świętych. Mieliśmy okazję podziwiać piękny grób Toniego Halika "Krzyż z plecakiem" autorstwa światowej sławy rzeźbiarza, przyjaciela Patrona, prof.Gustawa Zemły, który znajduje się na cmentarzu Bródnowskim. Pomnik wykonany jest z czerwonego granitu przez światowej sławy rzeźbiarza prof.Gustawa Zemłę i robi duże wrażenie.

Byliśmy pod dużym wrażeniem opowieści Pana Dyrektora na temat ofiarności i życzliwości jaką darzył Tony Halik naszą szkołę i uczniów. Dlatego o Nim pamiętamy, a wyrazem tego był złożony wieniec i znicz zapalony na jego grobie. Niech ten skromny gest będzie wyrazem naszej pamięci.

W czasie Wszystkich Świętych odwiedzimy również groby nieżyjących nauczycieli, którzy na przełomie lat pracowali w naszej szkole: św.p.Mirosław Bednarczyk, św.p.Krystyna Ćwintal, św.p.Marian Lech, św.p.Henryk Maćkowiak, św.p.Paulina Brzezińska.